Aktualności

23.11.2022

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Gicie i implementacji mikroserwisów oraz ich środowisk

Idealny sposób na rozpoczęcie ostatniego miesiąca w roku? Udział w SysOps/DevOps Polska MeetUpie Online #67, który odbędzie się już 1 grudnia 2022 roku. Mamy nadzieję, że zdecydujecie się spędzić to popołudnie właśnie z nami!

Na livestream z wydarzenia zapraszamy o godz. 17:00 – możecie go obejrzeć na stronie meetup.sysopspolska.pl, a także na naszych kanałach na LinkedInie, Facebooku i YouTubie.

Jako pierwszy wystąpi dla Was Marek Martofel z tematem “Implementacja mikroserwisów i ich środowisk z użyciem operatora Red Hat OpenShift GitOps”. Zapewne słyszeliście już wiele o implementacji mikroserwisów w środowiskach platform aplikacyjnych, ponieważ problem ten jest równie istotny, jak samo tworzenie mikroserwisów. Cała ta “otoczka” mikroserwisów, czyli m.in. logowanie, bezpieczeństwo i konfiguracja, stają się równie ważne, co sam mikroserwis. Bez właściwego “panowania” nad tematem narażamy się na coraz większe braki kontroli rosnących środowisk i przede wszystkim – poruszamy się na ślepo. Zaczerpnięte od programistów pomysły pomagają dziś operatorom i osobom odpowiedzialnym za wdrożenia aplikacji. Za co możecie zatem polubić GitOps, który – właśnie w taki sposób – się narodził? Nad tym będziecie mogli się zastanowić wspólnie z Markiem podczas jego prelekcji.

Następnie będziecie mogli posłuchać wystąpienia Michała Wierby pt. “Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Gicie, ale boicie się zapytać”. Jest to kontynuacja jego prelekcji “Jest GIT!”, o którą wielokrotnie nas prosiliście. Jak widać – uważnie czytamy Wasze prośby i staramy się spełniać Wasze życzenia 🙂 Tym razem usłyszycie m.in. o tym, co tak naprawdę dzieje się, kiedy używacie Waszych codziennych komend, takich jak: git push, git commit czy git log. Michał opowie również, w jaki sposób git przechowuje dane i jakich algorytmów i optymalizacji używa, aby wspomóc Was w codziennej pracy. Brzmi ciekawie, prawda?

Pamiętajcie, że po każdej prelekcji będzie czas na zadawanie pytań naszym prelegentom podczas sesji Q&A.

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/OnlineSODO67

Pobierz raport