Aktualności

16.11.2020

Zapraszamy na prelekcję w języku angielskim!

Już 19 listopada o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich na SysOps/DevOps Polska MeetUp #22! Transmisja będzie dostępna na stronie https://meetup.sysopspolska.pl, na naszym Fanpage’u i przede wszystkim – na naszym kanale na YouTube.

Tym razem mamy dla Was dwie ciekawe prezentacje, przy czym jedna z nich odbędzie się wyjątkowo w języku angielskim. Koniecznie dajcie nam znać czy taka forma Wam odpowiada i czy chcielibyście, aby prezentacje w języku angielskim odbywały się częściej 🙂

W trakcie pierwszej prelekcji (“Migracja aplikacji monolitycznych do cloud native na platformie Red Hat OpenShift Container Platform”) Jarosław Stakuń pokaże, jak korzystając z platformy kontenerowej Red Hat Openshift, zrealizować migrację aplikacji monolitycznej do architektury mikrousługowej i rozwijać ją zgodnie z paradygmatem cloud native. Firma Red Hat jest znana z tego, że pomaga klientom integrować nowe i istniejące aplikacje IT, rozwijać aplikacje chmurowe, a także standaryzować na ich wiodącym systemie operacyjnym, automatyzować, zabezpieczać i zarządzać złożonymi środowiskami. W trakcie prezentacji omówione zostaną narzędzia i komponenty wspierające budowanie takich aplikacji, automatyzację procesów CI/CD oraz ich bezpieczne uruchamianie na platformie aplikacyjnej. Dowiemy się również, jakie są dostępne narzędzia do monitoringu i analizy działania aplikacji cloud native.

Z kolei o godz. 16:00 wystąpi duet – Ventsislav Kaynakchiev i Ognyan Kostadinov – z prelekcją w języku angielskim: “Transition to Immutable Infrastructure: A case study phase 1”.

Ventsislav and Ognyan will discuss the process of transitioning to immutable infrastructure, starting with the review of the legacy stateful infrastructure and pain points, through the planning and implementation of the transition. But is one phase enough to successfully move to the immutable infrastructure? The speakers will analyze the infrastructure state and discuss pain points and the necessity of implementing phase 2. To see the second part of the presentation, mark your calendar for December 10, 2020.

Zachęcamy Was do subskrypcji naszego kanału na YouTube, gdzie znajdziecie nagrania z wszystkich poprzednich MeetUpów!

Szczegóły wydarzenia i zapisy tutaj: https://bit.ly/SODOONLINE22.