Aktualności

02.01.2024

Zarządzanie kosztami dla maksymalizacji wartości? Zapraszamy do Wrocławia na SO/DO MeetUp!

Początek roku przyniesie na SysOps/DevOps Polska MeetUp dwie ciekawe prelekcje. 31 stycznia we Wrocławiu porozmawiamy o AWS oraz Infrastructure-as-a-Code. 

Podczas pierwszej prelekcji dowiecie się, jak dostosować koszty przy użyciu najnowszych narzędzi i rozwiązań dostępnych na AWS. Paweł Zubkiewicz przedstawi nowości w dziedzinie optymalizacji, prezentując najważniejsze ulepszenia oraz pokazując, jak zastosować je w praktyce. Dowiecie się również, jak skutecznie powiązać zarządzanie kosztami z architekturą, aby uzyskać maksymalną wartość. To niezwykła okazja zarówno dla inżynierów chmury, jak i menadżerów z budżetami, do zdobycia cennych informacji i doskonalenia swoich umiejętności.

Nasz drugi prelegent – Wojciech Barczyński – opowie o Infastructure-as-a-Code, która jest u podstawy każdej efektywnej organizacji budującej lub utrzymującej oprogramowanie na publicznej lub prywatnej chmurze. Większość firm zaczyna od OpenTofu/Terraforma uruchamianego z lokalnych maszyn, aby później zdecydować się na implementację automatyzacji, a następnie otworzyć IaC dla reszty organizacji. Podczas prezentacji zostaną omówione najlepsze praktyki w każdej z tych faz oraz narzędzia dla OpenTofu/Terraforma, które pozwalają przesunąć-w-lewo takie aspekty, jak bezpieczeństwo czy zarządzanie kosztami.

Każda prelekcja kończy się sesją pytań i odpowiedzi, więc – zawsze możecie dopytać o interesujące Was szczegóły. Weźcie znajomych i przyjdźcie, bo na czas networkingu szykujemy spory poczęstunek 🙂

Zapisy i szczegóły wydarzenia: bit.ly/SODOWro16

Pobierz raport