Eventy

05.10
2023

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #15

Kainos Polska, Tryton Business House, budynek Beta – 4. piętro, ul. Jana z Kolna 11

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na piętnasty MeetUp w Gdańsku!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Tost z serem a może tost z aktualizacją? WUfB, Microsoft Intune i Windows Toast Notifications” - Maciej Horbacz

  W dzisiejszym zróżnicowanym świecie aktualizacji systemowych istnieją różne podejścia do wprowadzania nowych aktualizacji. Od podejścia ``deadline driven,`` przez okresy ``maintenance,`` aż po pasywny tryb, wybór odpowiedniego podejścia może zależeć od wielu czynników. W trakcie swojej prelekcji Maciej opowie o swoim doświadczeniu we wdrożeniu pasywnego trybu aktualizacji w firmie klienta, gdzie szef podkreśla, że pracownicy poważnie traktują kwestie bezpieczeństwa. A zatem: ``Czy pracownicy sami będą instalować aktualizacje?`` Otóż tak, ale jaką możemy mieć pewność, że będą o tym pamiętać? Odpowiedź brzmi: kontrola jest podstawą zaufania! 😉

  W tej historii pomoże nam zestaw narzędzi, które Maciej wykorzystał, aby zapewnić spokój w zakresie aktualizacji. Poznacie raport Windows Updates for Business (WUfB), który pomógł mu śledzić i kontrolować aktualizacje. Dowiecie się także, jak wykorzystać Azure Logic App, Intune Proactive Remediations oraz Windows Toast Notifications w celu skutecznego monitorowania i zarządzania procesem aktualizacji.

  Maciej Horbacz - prawdziwy magik systemu Windows, który potrafi posługiwać się Intune i PowerShell-em jak nikt inny. Przez lata zdobywał doświadczenie w tworzeniu rozmaitych rozwiązań automatyzacyjnych, zarówno na on-prem, jak i w chmurze. Nieustraszony eksperymentator, uwielbia Low Code i potrafi stworzyć niemal wszystko za pomocą Microsoft Power Platform. Aktualnie IT System Engineer w firmie Objectivity. Warto również wspomnieć, że Maciej jest autorem bloga dostępnego pod adresem https://universecitiz3n.tech/, na którym można znaleźć interesujące wpisy z zakresu IT, automatyzacji.

 • 19:15 Prelekcja #2: „Napisz dedykowane narzędzia i skorzystaj z własnej bazy wiedzy przy pracy z LLM (takich jak GPT-4)” - Tomasz Porożyński

  Podczas swojego wykładu Tomasz skupi się na poszerzeniu możliwości Dużych Modeli Językowych (LLM - Large Language Models) poprzez dodanie własnej logiki i korzystanie ze swojej bazy wiedzy tak, aby stworzyć spersonalizowane narzędzia - z wykorzystaniem LangChain. Zamiast tony slajdów postara się skupić na krótkich przykładach i ich szybkiej prezentacji.

  Tomasz Porożyński - Cloud Architect z solidnym doświadczeniem w Google Cloud i entuzjasta otwartych projektów typu open-source, ze szczególnym zainteresowaniem Kubernetes. Dzieli się swoją wiedzą na swoim kanale YouTube, tworząc tutoriale na temat GCP i K8s. Pasjonuje się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, zwłaszcza w obszarze dużych modeli językowych (LLM). Chętnie korzysta z Pythona, łącząc swoją wiedzę o chmurach z praktycznym tworzeniem narzędzi.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #15
Location
Kainos Polska, Tryton Business House, budynek Beta – 4. piętro,, ul. Jana z Kolna 11,Gdańśk,
Starting on
5 październik 2023
Ending on
5 październik 2023
Offer Price
Pobierz raport