Eventy

30.11
2023

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #16

Kainos Polska, Tryton Business House ul. Jana z Kolna 11 (budynek Beta – 8. piętro)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szesnasty MeetUp w Gdańsku!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Confidential Computing on AKS” - Małgorzata “Margo” Rembas

  Bezpieczeństwo kodu i danych klienta w chmurze jest kluczowe, ale nie zawsze łatwe do osiągnięcia. Czy możemy budować systemy, które działają w ścisłej współpracy, ale zachowują poufność kodu i danych każdej ze stron? Podczas spotkania dowiecie się, jak wykorzystać już istniejące rozwiązania, takie jak Intel SGX lub AWS Nitro Enclaves do mikroserwisów klientów.

  Małgorzata “Margo” Rembas - Senior Principal DevOps Engineer w Intive. Z technologiami informatycznymi związana od 2002 r. Aktualnie pracuje w projektach eCommerce, FinTech zarówno jako konsultant, jak i DevOps. Przez ostatnie 7 lat pracowała w grupie Intel Datacenter and AI Group (DCAI) jako architekt rozwiązań chmurowych i lider techniczny technologii Microsoft Cloud i RedHat OpenShift. Na projekty patrzy nie tylko z perspektywy innowatora (Intel), ale również jako dostawca rozwiązań (Intive, Atos).

 • 19:15 Prelekcja #2: „Mój monitoring w Kubernetesie jest do bani (i jak to zmienić)” - Wojciech Urbański

  Za każdym razem, gdy konfigurujemy monitoring jakiegoś środowiska, staramy się, żeby był jak najlepszy. Zazwyczaj za każdym razem jest coraz lepiej, ale czy kiedykolwiek jest naprawdę dobrze? Z prezentacji dowiecie się o grzeszkach w monitoringu i sposobach na poprawienie sytuacji w kontekście Kubernetesa i Prometheusa.

  Wojciech Urbański - zaczynał zabawę w DevOps, kiedy głównym rozumieniem tego hasła były systemy CI. Przechodził przez zarządzanie systemami, chmurami i opowiadanie o ``chmuronatywnym`` oprogramowaniu. Pasjonat monitoringu na każdym kroku przygody rozwoju oprogramowania. Aktualnie uczestniczy w rozwoju opartej o Kubernetesa platformy Kubermatic.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #16
Location
Kainos Polska, Tryton Business House, Jana z Kolna 11 ,Gdańsk,
Starting on
30 listopad 2023
Ending on
30 listopad 2023
Offer Price
Pobierz raport