Eventy

15.02
2024

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #17

Kainos Polska, Tryton Business House ul. Jana z Kolna 11 (budynek Beta – 8. piętro)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na siedemnasty MeetUp w Gdańsku!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Business Continuity w AWS: jak zadbać o niezawodność aplikacji” - Krzysztof Kąkol

  Pierwsza prezentacja skoncentrowana będzie wokół Business Continuity, czyli zapewnieniu ciągłości działania usług - przy wykorzystaniu chmury AWS. Przedstawione zostanie kompleksowe podejście do zarządzania ryzykiem i minimalizacji potencjalnych przerw w dostępie do usług. Krzysztof omówi strategie tworzenia środowisk wysokodostępnych (HA) oraz planów disaster recovery. W ramach prezentacji przedstawione będą także praktyczne przypadki użycia oraz narzędzia dostępne w AWS, które znakomicie ułatwiają to trudne zadanie.

  Krzysztof Kąkol - Chief of Data Engineering and Solutions Architect w Xebia z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w chmurze - w szczególności w AWS. Jego obszary zainteresowań obejmują najlepsze praktyki DevOps, designing for data privacy, przetwarzanie danych i uczenie maszynowe. Zajmuje się także badaniami naukowymi dotyczącymi przetwarzania i poprawy jakości sygnału mowy w obecności zakłóceń.

 • 19:15 Prelekcja #2: „Automatyzacja zmian w infrastrukturze IT przy pomocy IaC: Terraform i Atlantis” - Damian Wojsław

  W pracy z projektami, najczęściej do zarządzania swoją infrastrukturą, wykorzystuje się narzędzia takie jak CDKTF, Terragrunt lub Terraform. Większość z klientów aplikuje zmiany do infrastruktury manualnie, co może prowadzić do wielu problemów: od omyłkowego aplikowania zmian na błędnym koncie AWS, do równoczesnego aplikowania różnych zmian przez kilku członków zespołu. Używając Terraforma lub innego projektu bazowanego na Terraformie jest ryzyko, że takie akcje doprowadzą do awarii systemu, którym zarządzamy. Atlantis (runatlantis.io) to projekt z otwartym źródłem, którego można użyć do automatycznego aplikowania tych zmian w centralnym miejscu. Atlantis ponadto pilnuje, żeby zmiany były wprowadzane bezpiecznie - jedna po drugiej. W prezentacji Grzegorz pokaże, jak skonfigurować Atlantisa i jak używać go w codziennej pracy.

  Damian Wojsław - doświadczony administrator systemów Linux/Unix z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem. Posiada bogate i wszechstronne doświadczenie w zakresie administracji i rozwiązywania problemów systemów Unix i Linux. Obejmuje to śledzenie działania aplikacji na żywo oraz poszukiwanie odpowiedzi w kodzie źródłowym. Posiada szeroką wiedzę o systemie operacyjno illumos, zdobytą podczas wielu lat pracy w konfiguracji, administracji i analizie wydajności. Potrafi wgłębić się w kod systemu operacyjnego.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #17
Location
Kainos Polska, Tryton Business House , ul. Jana z Kolna 11,Gdańsk,
Starting on
15 luty 2024
Ending on
15 luty 2024
Offer Price
Pobierz raport