Eventy

11.04
2024

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #18

Kainos Polska, Tryton Business House ul. Jana z Kolna 11 (budynek Beta – 8. piętro)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na osiemnasty MeetUp w Gdańsku!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Zabbix w chmurze za grosze - dla hobbystów i nie tylko” - Robert Szulist

  W trakcie tej prelekcji skupimy się na Zabbiksie – jednym z najpopularniejszych narzędzi do monitorowania infrastruktury IT. Przybliżymy Wam, jak można skutecznie uruchomić Zabbiksa, a także na co zwrócić uwagę podczas tego procesu. Rozpoczniemy od wprowadzenia do tego narzędzia i jego kluczowych funkcjonalności, by następnie przejść do omówienia krok po kroku procesu konfiguracji na platformie GCP. Celem prezentacji jest nie tylko zapoznanie Was z możliwościami Zabbiksa, ale również przedstawienie praktycznych wskazówek, jak wykorzystać darmowe zasoby GCP do efektywnego monitorowania infrastruktury IT, jednocześnie zwracając uwagę na potencjalne pułapki i najlepsze praktyki.

  Robert Szulist - Architekt ds. Monitoringu Infrastruktury IT w Aplitt. Zabbix Certified Trainer i Zabbix Certified Expert. Ponad 7-letnie doświadczenie w obsłudze systemu Zabbix. Odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie niestandardowych rozwiązań w zakresie monitoringu. Wiedzą dzieli się podczas prowadzonych szkoleń, warsztatów oraz wykładów dla szkół średnich i wyższych.

 • 19:15 Prelekcja #2: „Multi-Cloud Network and Security” - Jakub Dorsz

  Podczas prezentacji pokazany zostanie sposób, w jaki połączyć istniejące środowiska klientów w różnych chmurach publicznych (np. Azure, AWS, GCP, AliCloud, Oracle) oraz on-premise (centra danych) przy wykorzystaniu SDN (Software Defined Networking) dostarczonym przez Aviatrix. Rozwiązanie opiera się na IaC (Infrastructure as Code -> Terraform), dzięki czemu zbudowanie oraz utrzymanie środowiska jest w pełni zautomatyzowane. Przedstawione rozwiązanie stawia sobie za główny cel bezpieczeństwo - obecnie najważniejsze zagadnienie, na które uwagę zwracają firmy budujące swoje środowiska w chmurach publicznych.

  Jakub Dorsz - pracuje jako Cloud Network Architect w Aviatrix Systems. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań dotyczących networkingu oraz security w Publicznych Chmurach (AWS, Azure, GCP, AliCloud, Oracle) z wykorzystaniem Infrastructure as Code (Terraform). Pomaga klientom w pokonywaniu problemów, które mogą spowalniać ich migrację i rozwój w środowisku Public Clouds, tak aby Public Clouds nie były dla nich problematycznym wymogiem, a stały się możliwością na szybszy rozwój. Dodatkowo tworzy dla klientów proste toole (z wykorzystaniem Pythona) ułatwiające im codzienny monitoring, troubleshooting oraz utrzymanie środowiska.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #18
Location
Kainos Polska, Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11,Gdańsk,
Starting on
11 kwiecień 2024
Ending on
11 kwiecień 2024
Offer Price
Pobierz raport