Eventy

24.04
2024

SysOps/DevOps Katowice MeetUp #14

biuro Forte Digital, ul. Dworcowa 10, 1. piętro

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czternasty MeetUp w Katowicach!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Kubernetes Operators - When? Why? How?” - Daniel Pokusa

  W trakcie tej prezentacji dokładnie poznacie temat operatorów w Kubernetes - czym są, jak działają oraz jak wygląda ich architektura. Poruszymy również kwestię, kiedy warto rozważyć napisanie własnego operatora, jak to zrobić skutecznie oraz jak wybrać odpowiedni język programowania. Porozmawiamy o aplikacji ``kubernetes-native`` oraz odpowiemy na pytanie: dlaczego narzędzia, takie jak Helm i Kustomize, nie zawsze są wystarczające?

  Daniel‎ Pokusa - pragmatyk z ponad 13-letnim doświadczeniem zawodowym, który jest zafascynowany automatyzacją i efektywnością w codziennej pracy. Jako programista codziennie pracuje z językami JVM, pełni rolę lidera technicznego, architekta i czasami Delivery Managera. Jest także trenerem i konsultantem specjalizującym się w jakości oprogramowania, architekturze oprogramowania oraz szerokim spektrum zagadnień związanych z DevOps (głównie Kubernetes i GCP).

 • 19:20 Prelekcja #2: „Automatyzacja Azure Policy: Azure Pipelines w akcji” - Marcin Chrzęst

  W dzisiejszym, dynamicznym świecie IT, efektywna automatyzacja staje się kluczowym elementem zarządzania środowiskiem chmurowym. Podczas prelekcji Marcin pokaże podejście do wykorzystania narzędzi takich jak PowerShell, Azure CLI i Azure DevOps Pipeline do automatyzacji procesu przypisywania i zarządzania politykami w Azure.

  Marcin Chrzęst - na co dzień IT Consultant działający w obszarze Azure Infrastructure, Microsoft 365 i ostatnio DevOps. Fan rozwiązań i produktów firmy Microsoft. Prywatnie emerytowany instruktor samoobrony, amator koszykówki, a także fan nowinek technologicznych z obszaru Cloud.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Katowice MeetUp #14
Location
biuro Forte Digital, ul. Dworcowa 10,Katowice,
Starting on
24 kwiecień 2024
Ending on
24 kwiecień 2024
Offer Price
Pobierz raport