Eventy

01.02
2024

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #16

biuro Egnyte, ul. Baraniaka 6, I piętro

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szesnasty MeetUp w Poznaniu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Z chaosu w porządek: wyciągnij informacje z nieustrukturyzowanych danych z pomocą AI” - Tomasz Porożyński

  Podczas pierwszej prelekcji Tomek opowie o wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji i Modeli Języka (LLM) do analizy, kategoryzacji i przekształcania nieustrukturyzowanych danych - takich jak e-maile użytkowników - w strukturyzowane wpisy nadające się do baz danych. Przybliżone zostaną sposoby, jak za pomocą technologii takich jak OpenAI lub VertexAI oraz narzędzia LangChain w implementacji ReAct, możemy automatycznie zrozumieć sedno problemu opisanego przez użytkownika, właściwie go skategoryzować i zalogować odpowiedni wpis w systemie zgłoszeń. Ta sesja zanurzy uczestników w świecie AI, demonstrując jego praktyczne zastosowanie w środowisku SysOps i DevOps oraz jak może ono znacząco usprawnić przetwarzanie i analizę danych.

  Tomasz Porożyński - Cloud Architect z solidnym doświadczeniem w Google Cloud, entuzjasta otwartych projektów typu open-source, ze szczególnym zainteresowaniem Kubernetes. Jako aktywny członek społeczności technologicznej, dzieli się swoją wiedzą na swoim kanale YouTube, tworząc tutoriale na temat GCP i K8s. Pasjonuje się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, zwłaszcza w obszarze dużych modeli językowych (LLM). Chętnie korzysta z Pythona, łącząc swoją wiedzę o chmurach z praktycznym tworzeniem narzędzi.Jest gorącym zwolennikiem podejścia open-source. Biegle posługuje się Terraformem, ma dogłębne zrozumienie procesów CI/CD i jest doskonale zaznajomiony z metodykami DevOps.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Kluczowe praktyki DevOps wspierające osiągnięcie Definition of Done w cyklu życia aplikacji” - Hubert Poznański

  Podczas drugiej prelekcji Hubert opowie o Definition of Done (DoD) w kontekście aplikacji. Jest to formalnie zdefiniowany zestaw kryteriów, które muszą zostać spełnione, aby konkretna funkcjonalność, serwis został uznany za ukończony. DoD jest kluczowym elementem w metodykach zwinnych, takich jak Scrum, i służy do zapewnienia jakości, przejrzystości oraz wspólnego rozumienia stanu zakończenia prac wśród wszystkich członków zespołu. Podczas prezentacji zostanie omówione wprowadzenie do samego DoD oraz poszczególne elementy: automatyzacje i ciągłą integrację, monitorowanie, testowanie, współpracę, komunikację oraz wyzwania.

  Hubert Poznański - Senior DevOps Engineer. Specjalizuje się w pracy z Google Cloud, gdzie wspiera zespoły deweloperskie, pomagając im w rozwiązywaniu problemów związanych z DevOps. Na co dzień utrzymuje infrastrukturę opartą o GCP oraz jego komponenty - w szczególności GKE, CloudSQL, BigTable. Jego praca skupia się na zapewnieniu niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa systemów, co przekłada się na stabilność i efektywność realizowanych projektów.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #16
Location
biuro Egnyte,, ul. Baraniaka 6,Poznań,
Starting on
1 luty 2024
Ending on
1 luty 2024
Offer Price
Pobierz raport