Eventy

09.02
2023

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #52

Vodeno, ul. Dobra 40

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty drugi MeetUp w Warszawie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Troubleshooting Postgresa za pomocą pgBadgera” - Alicja Kucharczyk

  PgBadger to jedno z najbardziej wszechstronnych i najpopularniejszych narzędzi umożliwiających analizę problemów i obecnego stanu bazy. Co ważne - jest darmowe, łatwe w użyciu i niezależne od platformy, na której działa Postgres. Pozwala użytkownikom mieć wgląd w wiele różnych zdarzeń zachodzących w bazie danych, w tym: Vacuums, Temp Files, Locks. Na tej sesji dowiecie się jak analizować raport pgBadgera oraz jakie zmiany należy wprowadzić, gdy zobaczycie określone ``czerwone flagi``.

  Alicja Kucharczyk - Program Manager serwisu Azure Database for PostgreSQL w Microsoft. Jest ekspertką PostgreSQL, zarówno doświadczoną programistką, jak i administratorką i trenerką PostgreSQL z praktyczną znajomością Linuksa i ich wzajemnych interakcji. Szczególnie zainteresowana optymalizacją wydajności na różnych poziomach.Jest założycielką i organizatorką Warsaw PostgreSQL Users Group - grupy zrzeszającej polskich użytkowników PostgreSQL, prelegentka na lokalnych grupach użytkowników i konferencjach oraz stara się na wiele sposobów promować PostgreSQL i open source.

 • 19:20 Prelekcja #2: “Zatarcie granic pomiędzy Serwerami Dedykowanymi a Chmurą Publiczną na przykładzie Bare Metal Instances w OVHcloud” - Marcin Blaźniak

  Projektując swoją infrastrukturę, jeszcze do niedawna staliśmy przed wyborem: elastyczność chmury publicznej czy wydajność serwera dedykowanego? Infrastruktura jako kod czy ręczne zamawianie serwerów? Usługi zarządzane czy pełna kontrola nad sprzętem? Podczas swojego wystąpienia Marcin opowie, jak nowa usługa Metal Instance umożliwia połączenie do tej pory sprzecznych wymagań.

  Marcin Blaźniak - Pre-Sales Engineer z ponad 16-letnim doświadczeniem w technicznym wsparciu sprzedaży rozwiązań ICT: chmury, wirtualizacji, Backupu, Disaster Recovery, Data Center, Servers, Storage, Network, Voice, Security oraz technologii mobilnych.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #52
Location
Vodeno, Dobra 40,Warszawa,
Starting on
9 luty 2023
Ending on
9 luty 2023
Offer Price
Pobierz raport