Eventy

19.10
2023

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #58

Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty ósmy MeetUp w Warszawie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Azure VMware Solution - on-premises w chmurze” - Paweł Smorczewski

  Podczas prezentacji Pawła poznacie technologię VMware vSphere wraz z możliwościami jej wykorzystania w Azure do budowy środowiska hybrydowego lub migracji workloadów do chmury. Na przykładzie use casów dowiecie się, w jaki sposób używać VMware do rozwiązywania wyzwań oraz problemów technicznych.

  Paweł Smorczewski - architekt z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy na projektach o dużej skali dla klientów polskich i międzynarodowych. W swojej karierze zawodowej realizował projekty związane zarówno z projektowaniem i transformacją infrastruktury IT, implementacją środowisk chmur prywatnych, jak i migracją środowisk cloudowych. W ostatnich latach pracuje blisko klientów i skupia się na wspieraniu ich w sprawnym poruszaniu się w chmurowym świecie. W wolnym czasie realizuje pasję, którą jest piwowarstwo domowe. Wcześniej przez kilkanaście lat był aktywnym sędzią meczów piłki nożnej.

 • 19:20 Lightning Talk - Paweł Mączka
 • 19:30 Prelekcja #2: „(Open)Tofu i Tacos - czy to jest smaczne?” - Paweł Piwosz

  Tofu i tacos razem - czy to na pewno dobry pomysł? Podczas prezentacji Paweł udowodni, że nie tylko się tak da, ale jest to niezwykle smaczne połączenie. Dowiecie się jakie tacosy są najlepsze (i dlaczego jest to Spacelif), poznacie odpowiedzi na pytania: czym jest zarządzanie infrastrukturą, czy narzędzia CI/CD są wystarczające do tego zadania i jakie korzyści płyną z zastosowania dedykowanego narzędzia. Wspólnie z prelegentem zastanowicie się również czy, i jeśli tak, to kiedy wdrażać takie rozwiązanie w organizacji. Paweł uchyli także rąbka tajemnicy i opowie, czym jest OpenTofu, dlaczego powstało i jaka przyszłość czeka ten projekt.

  Paweł Piwosz - DevOps Institute Ambassador, AWS Community Builder i CD.Foundation Ambassador. DevOps, leader, mentor i trener. Jego głównym obszarem zainteresowania w DevOps jest CALMS jako framework. Paweł stara się budować lepsze zrozumienie DevOps jako „siły napędowej” organizacji. Obecnie Developer Advocate w Spacelift, gdzie wspólnie z zespołem, podnosi pracę z IaC na nowy, wyższy poziom.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #58
Location
Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53,Warszawa,
Starting on
19 październik 2023
Ending on
19 październik 2023
Offer Price
Pobierz raport