Eventy

18.04
2024

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #64

Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53 (wejście Plater 3 od ul. Żelaznej, vis a vis Carrefour Express)

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty czwarty MeetUp w Warszawie!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Platform Engineering: jak uniknąć powrotu do roku 1670?” - Grzegorz Rożniecki

  Podczas prezentacji zabierzemy Was w fascynującą podróż: od zamkniętej w ``wieży z kości słoniowej`` platformy do świata, gdzie Platform Engineering staje się motorem innowacji i efektywnej współpracy między zespołami. Nasz prelegent podzieli się z Wami historią transformacji swojej organizacji oraz zmianami w platformie, która z ``potworka`` niezrozumiałego dla jej użytkowników, stała się kluczowym narzędziem w ich codziennej pracy. Grzegorz opowie również o korzyściach z przyjęcia modelu z książki ``Team Topologies``, a także wyjaśni, dlaczego zmniejszenie ``cognitive overload`` wśród zespołów jest konieczne do odniesienia sukcesu. Inspirując się humorem i sytuacjami z serialu ``1670``, pokaże na przykładach i antyprzykładach, co robić, a czego unikać, aby Platform Engineering było czymś więcej niż tylko kolejnym (po DevOps) buzzwordem.

  Grzegorz Rożniecki - jako senior engineering manager prowadzi zespoły tworzące chmurę publiczną Akamai, a konkretnie produkty observability oraz platformę bazującą na Kubernetesie (LKE) i innych serwisach Linode. Niegdyś jako programista pisał w wielu językach (Java, Perl, JavaScript i Python), zawsze fascynował się wolnym oprogramowaniem i GNU/Linuksem.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Od przedszkola do Gateway'a - wprowadzenie do architektury sieciowej w OVHcloud” - Marcin Blaźniak

  Wdrażając aplikacje w chmurze, często pomijamy aspekty związane z siecią. A przecież właściwie przygotowana architektura sieciowa przekłada się na niezawodność działania aplikacji i umożliwia jej skalowanie lub rozproszenie geograficzne. W trakcie prelekcji uczestnicy poznają zasady działania poszczególnych komponentów sieciowy OVHcloud, takich jak Gateway, LoadBalancer czy Floating IP, jak również zobaczą przykłady praktycznego ich wykorzystania.

  Marcin Blaźniak - Pre-Sales Engineer z ponad 16-letnim doświadczeniem w technicznym wsparciu sprzedaży rozwiązań ICT: chmury, wirtualizacji, Backupu, Disaster Recovery, Data Center, Servers, Storage, Network, Voice, Security oraz technologii mobilnych.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #64
Location
Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53 ,Warszawa,
Starting on
18 kwiecień 2024
Ending on
18 kwiecień 2024
Offer Price
Pobierz raport