Eventy

26.04
2023

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #13

biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13, budynek A, piętro I

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp we Wrocławiu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Czym jest CAF i jak oswoić mityczne jednorożce - Landing Zony. Spojrzenie nie z perspektywy DevOpsa” - Mateusz Czerniawski

  Podobno chmura ma pomóc na wszystkie problemy współczesnego świata aplikacji biznesowych. Mniej popularnym stwierdzeniem jest, że chmura to tylko komputer kogoś innego. Jak zatem wykorzystać on-premowe doświadczenia w budowaniu “świata przyszłości”? W trakcie prelekcji Mateusza dowiemy się przede wszystkim, czym są i czym mogą być owe mityczne jednorożce - Landing Zony, o których wszyscy mówią, ale niewielu je wdraża. Odwiedzimy również Królestwo Compliancu, stoczymy bitwę ze Smokiem Security oraz porozmawiamy ze Strażnikami IAMu 🙂

  Mateusz Czerniawski - współzałożyciel polskiej grupy entuzjastów PowerShella (Polish PowerShell User Group) i - jak każdy SysOp - ratuje świat. Od ponad 15 lat zbiera doświadczenie w takich obszarach jak infrastruktura, wirtualizacja, Active Directory, Office 365, Azure i wszystko, co z tym związane. Zajmuje się projektowaniem systemów, analizą rozwiązań oraz ochroną i utrzymaniem ciągłości procesów i aplikacji wspierających biznes. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, zapalony gracz i entuzjasta bezpieczeństwa.

 • 19:20 Lightning Talk - Michał Różycki
 • 19:40 Prelekcja #2: „Azure Policy as Code - jak ułatwić sobie życie w chmurze i nie oszaleć od zarządzania politykami” - Mateusz Ochęcki

  Azure Policy to potężne narzędzie, które umożliwia egzekwowanie zasad i wytycznych dla zasobów w chmurze oraz pozwala na zapewnienie zgodności z wymaganiami organizacyjnymi, regulatoryjnymi lub biznesowymi. W miarę postępów w swojej podróży z Cloud Governance z pewnością myśleliście już o przejściu z ręcznego zarządzania politykami do czegoś łatwiejszego w zarządzaniu i bardziej powtarzalnego. Podejście Policy as Code może być tym, czego szukaliście - łączy w sobie dwie koncepcje: Infrastructure as Code i DevOps, dzięki czemu możemy zwiększyć efektywność zarządzania swoimi politykami. Podczas prezentacji Mateusz pokaże, jak z wykorzystaniem narzędzi Enterprise Azure Policy as Code możemy wprowadzić automatyzację zarządzania i testowania zmian w politykach.

  Mateusz Ochęcki - Azure Cloud Architect w firmie Nordcloud. Od 13 lat tworzy i wdraża rozwiązania oparte na technologiach Microsoftu. Swoją karierę w IT rozpoczynał jako programista, by po kilku latach wpaść w sidła rozwiązań chmurowych. Pasjonat chmur, automatyzacji, zapatrzony w podejście ``everything-as-code``.

 • 20:30 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #13
Location
biuro Grape Up, budynek A, piętro I, ul. Jaworska 11-13,Wrocław,
Starting on
26 kwiecień 2023
Ending on
27 kwiecień 2023
Offer Price
Pobierz raport