Eventy

31.01
2024

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #16

biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13, budynek A, piętro I

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szesnasty MeetUp we Wrocławiu!

Regulamin udziału w wydarzeniu stacjonarnym

 • 18:00 Networking
 • 18:15 Prelekcja #1: „Co nowego w optymalizacji kosztowej AWS?” - Paweł Zubkiewicz

  Podczas MeetUpu dowiecie się, jak efektywnie dostosować koszty przy użyciu najnowszych narzędzi i rozwiązań oferowanych przez AWS. Paweł przedstawi nowości w dziedzinie optymalizacji, prezentując najważniejsze ulepszenia oraz pokazując, jak zastosować je w praktyce.
  Usłyszycie, jak skutecznie powiązać zarządzanie kosztami z architekturą, aby uzyskać maksymalną wartość za wydane pieniądze. To niezwykła okazja zarówno dla inżynierów chmury, jak i menadżerów z budżetami, do zdobycia cennych informacji i doskonalenia swoich umiejętności. Dołączcie do nas, aby razem odkrywać tajniki efektywnej optymalizacji kosztowej w AWS!

  Paweł Zubkiewicz - specjalista IT z ponad 16-letnim stażem, obejmującym rolę programisty, analityka i architekta. Od 2016 roku z głową w chmurach, zgromadził liczne certyfikaty zawodowe oraz bogate doświadczenie w projektowaniu, budowaniu i utrzymaniu rozwiązań w chmurze AWS. W 2020 roku dołączył do programu AWS Community Builders, a w 2022 został uhonorowany prestiżowym tytułem AWS Serverless Hero. Aktywny w lokalnych społecznościach IT, Paweł jest organizatorem Serverless Wrocław Meetup, AWS UG Wrocław i założycielem Serverless Polska.

 • 19:20 Prelekcja #2: „Najlepsze praktyki dla Infrastructure-as-a-Code na przykładzie OpenTofu” - Wojciech Barczyński

  Podczas prezentacji porozmawiamy o Infastructure-as-a-Code, która jest u podstawy każdej efektywnej organizacji budującej lub utrzymującej oprogramowanie na publicznej lub prywatnej chmurze. Większość organizacji zaczyna od OpenTofu/Terraforma uruchamianego z lokalnych maszyn, aby później zdecydować się na implementację automatyzacji, a następnie otworzyć IaC dla reszty organizacji. W czasie swojej prezentacji Wojciech omówi najlepsze praktyki w każdej z tych faz oraz narzędzia dla OpenTofu/Terraforma, które pozwalają przesunąć-w-lewo takie aspekty, jak bezpieczeństwo czy zarządzanie kosztami.

  Wojciech Barczyński - VP of Engineering w Spacelift. Na co dzień pracuje przy Infrastructure-as-a-Code w skali, podnosząc szybkość, efektywność oraz bezpieczeństwo wprowadzanych zmian. Wcześniej, w Codility, Wojciech prowadził dział platformy i infrastruktury oraz jako Head of Engineering współtworzył dwa siostrzane startupy Machine Learning FinTech - Hypatos.ai i SMACC.io. Doświadczenie z e-commerce zdobył w LykeHQ, a z rozległymi systemami rozproszonymi w Cloud&Heat.

 • 20:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Partnerami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Summary
Event
SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #16
Location
biuro Grape Up, ul. Jaworska 11-13,Wrocław,
Starting on
31 styczeń 2024
Ending on
31 styczeń 2024
Offer Price
Pobierz raport