Multimedia

Prelegent:
Wojciech Barczyński

[#478] Najlepsze praktyki dla Infrastructure-as-Code na przykładzie OpenTofu

Podczas prezentacji porozmawiamy o Infrastructure-as-Code, która jest u podstawy każdej efektywnej organizacji budującej lub utrzymującej oprogramowanie na publicznej lub prywatnej chmurze. Większość organizacji zaczyna od OpenTofu/Terraforma uruchamianego z lokalnych maszyn, aby później zdecydować się na implementację automatyzacji, a następnie otworzyć IaC dla reszty organizacji. W czasie swojej prezentacji Wojciech omówi najlepsze praktyki w każdej z tych faz oraz narzędzia dla OpenTofu/Terraforma, które pozwalają przesunąć-w-lewo takie aspekty, jak bezpieczeństwo czy zarządzanie kosztami.

Zobacz także:

O nas

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.

SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.

Pobierz raport