Aktualności

30.11.2021

Oferty pracy DevOps

W artykułach na naszej stronie wyjaśniliśmy już, jak zostać DevOpsem, a także wspomnieliśmy o tym, ile można zarobić. Pora zatem odpowiedzieć na kolejne pytanie: 

Gdzie można znaleźć oferty pracy DevOps?

Wiele osób poszukujących pracy na stanowisku DevOps, myśli przede wszystkim o ogólnopolskich portalach z ogłoszeniami o pracę. W ostatnich latach najpopularniejsze są strony skupiające się wyłącznie na ofertach pracy związanych z IT, które umożliwiają wyszukiwanie ofert z podziałem na specjalizacje, technologie czy też poziom stanowiska.

Zawsze aktualne oferty pracy na stanowiskach związanych z DevOps oraz SysOps można znaleźć również na naszej stronie w zakładce praca. Ogłoszenia te kierowane są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z DevOps, jak i dla bardziej doświadczonych specjalistów, a dotyczą pracy zdalnej i stacjonarnej.

Inną popularną opcją są grupy na Facebooku, które skupiają wokół siebie społeczność związaną z IT. Ogłoszenia skierowane do specjalistów DevOps pojawiają są m.in. na grupie SysOps/DevOps Polska. W tego typu społecznościach ludzie chętnie wymieniają się doświadczeniami i wiedzą, a w poszukiwaniach pracy warto polegać także na networkingu i znajomościach.

Podsumowanie

Atrakcyjne oferty pracy dla DevOps Engineerów pojawiają się w wielu miejscach. Obecnie wciąż są oni na liście najbardziej poszukiwanych pracowników w sektorze IT, a to sprawia, że codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące stanowisk DevOps oraz pochodnych.