Szkolenie docker

SysOps/DevOps Polska zaprasza na szkolenia, które przygotowujemy przy współudziale członków naszej społeczności. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy. Dochód ze szkoleń jest przeznaczony na działalność statutową Fundacji SysOps/DevOps Polska.

Regulamin zakupu szkoleń

Nazwa modułu szkoleniowego

Docker DevOps Workshop

Szczegóły

15-16 kwietnia 2021

W ciągu dwóch dni uczestnicy nauczą się sprawnie monitorować, debugować i rozwiązywać problemy z aplikacjami działającymi w kontenerach. Dowiedzą się również jak przy pomocy Dockera umieścić program wraz z jego zależnością w wirtualnym kontenerze, który można uruchomić na prawie każdym serwerze z systemu Linux oraz jak dzięki temu uzyskać lekką i bezpieczną wirtualizację.

Szkolenia stacjonarne

2900 PLN netto

3567 PLN brutto

2 dni
termin wolne miejsca status
8/10 niepotwierdzone
10/10 niepotwierdzone
10/10 niepotwierdzone

Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 wszystkie szkolenia odbywają się online.

Szczegóły:

 • Szkolenie trwa 2 dni
 • Catering w trakcie szkolenia (lunch, przerwa kawowa)
 • Materiały: długopis, notes, slajdy z prezentacji, drukowane autorskie ćwiczenia w języku polskim, książka Docker in Action – Jeff Nickoloff
 • Imienny, numerowany certyfikat z hologramem autentyczności
 • Tablet Lenovo

UWAGA: Na szkoleniu niezbędny jest własny laptop działający na dowolnym systemie operacyjnym – Windows, Linux lub MacOS. Każdy uczestnik musi mieć zainstalowane oprogramowanie Docker Desktop lub Docker for Linux. Zapewniamy dostęp do Internetu.

Szkolenia on-line

2300 PLN netto

2829 PLN brutto

2 dni
termin wolne miejsca status
15-16 kwietnia 2021 6/10 niepotwierdzone
24-25 czerwca 2021 10/10 niepotwierdzone
4-5 września 2021 10/10 niepotwierdzone

Szczegóły:

 • Szkolenie trwa 2 dni
 • Materiały: długopis, notes, slajdy z prezentacji, autorskie ćwiczenia w języku polskim, książka Docker in Action – Jeff Nickoloff

 

 

UWAGA: Na szkoleniu niezbędny jest własny laptop działający na dowolnym systemie operacyjnym – Windows, Linux lub MacOS. Każdy uczestnik musi mieć zainstalowane oprogramowanie Docker Desktop lub Docker for Linux. Aby uniknąć zakłóceń i awarii podczas szkoleń online, prosimy o wcześniejszy udział w testowym łączeniu oraz przygotowanie komputera ze stabilnym dostępem do Internetu.

W programie:

 • Docker Engine – instalacja, tryb rootless, konfiguracja i stan (obrazy, kontenery, siec, volume, etc.), debuggowanie i analizowanie problemów z niestabilnym Docker Engine.
 • Docker Client – praca z Dockerem w terminalu, uruchamianie, tworzenie, zarządzanie kontenerami, tworzenie i optymalizacja Dockerfile.
 • Obraz i kontener – zrozumienie warstwowej budowy obrazów, poznanie obrazu od środka (warstwy, katalogi “lower”, “upper” i “merged”, manifest obrazu) techniki optymalizacji obrazu i redukcji jego rozmiaru, multi-stage builds, wersjonowanie obrazów dockerowych i ich sumy kontrolne.
 • Monitorowanie – sprawdzanie stanu i zużycia zasobów, dostępne sterowniki logowania i ich możliwości, narzędzia Dry oraz Portainer.
 • Debuggowanie – PID 1, obsługa sygnałów, container PID mode, container network mode, wykorzystanie narzędzi takich jak strace, tcpdump, ngrep czy htop do analizy działania jednego kontenera za pomocą innego kontenera, przeglądanie systemu plików kontenera, warstwowa budowa OverlayFS.
 • Bezpieczeństwo – zasada “least privilege”, uruchamianie procesów jak “root” w kontenerze, poziomy izolacji kontenerów, capabilities, limitowanie dostępu do CPU, RAM i dysku, Docker-in-Docker a bezpieczeństwo.
 • Docker Registry – uruchomienie lokalnego rejestru obrazów, skonfigurowanie autoryzacji, garbage-collectora oraz lokalnego mirrora Docker Huba, zewnętrzny storage oparty o Google Cloud, AWS lub Azure.

Naucz się tworzyć i zarządzać, monitorować, debugować i rozwiązywać problemy z aplikacjami działającymi w kontenerach, zobacz jak za pomocą całkiem innego kontenera obserwować ruch sieciowy, oglądać wywołania systemowe Twojej aplikacji. Poznaj budowę obrazów oraz zależności między komponentami.

Ansible w 2 dni! Wszystko co musisz wiedzieć

Szczegóły

29-30 marca 2021

System monitorowania serwerów i środowiska IT (Zabbix®)

Szczegóły

24-26 lutego 2021

Wprowadzenie do Kubernetes

Szczegóły

22-23 kwietnia 2021

Azure Fundamentals – podstawy i dobre praktyki

Szczegóły

marzec 2021

Terraform – realizacja Infrastructure as Code na bazie chmury AWS

Szczegóły

8-9 marca 2021

AWS: From zero to hero

Szczegóły

29-30 marca 2021

Potrzebujesz szkolenia IT, ale nie znalazłeś idealnego? Przygotujemy je dla Ciebie!

Szczegóły

sysopsdevops o-nas background

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał!