Aktualności

26.06.2023

Sprawdź, czy popełniasz te 3 błędy podczas rekrutacji Opsów!

Zatrudniasz specjalistów SysOps i DevOps? Upewnij się, że wzorowo przeprowadzasz rekrutację.

Proces rekrutacji stanowi kluczowy etap w budowaniu zespołu. Jednak niezależnie od doświadczenia i umiejętności rekruterów, często popełniane są pewne błędy, które mogą prowadzić do budowania nieprofesjonalnego wizerunku firmy w oczach aplikującego lub nawet jego całkowitej rezygnacji ze współpracy! W tym artykule przyjrzymy się trzem powszechnym błędom, których warto unikać.

1. Brak feedbacku

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez rekruterów, które wskazują Opsi, jest brak udzielania feedbacku po przeprowadzonych rozmowach rekrutacyjnych. Po zainwestowaniu czasu i wysiłku w udział w procesie rekrutacyjnym, kandydaci oczekują konstruktywnej informacji zwrotnej, która pozwoli im na dalszy rozwój. Niestety, specjaliści skarżą się, że często rekruterzy zaniedbują ten ważny aspekt, co prowadzi do frustracji u kandydatów.

2. Niewystarczający research

“Dostałem na LinkedInie już kilkanaście propozycji pracy na stanowisku, na które nie spełniam wymagań!” – podzielił się swoim doświadczeniem jeden z respondentów badania Społeczności SysOps i DevOps w Polsce. Rekruterzy potrafią zaprosić na rozmowę osobę, która zupełnie nie pasuje do profilu poszukiwanego pracownika. Brak dokładnego zrozumienia wymagań stanowiska, umiejętności niezbędnych do pełnienia roli oraz kontekstu pracy może prowadzić często do zaproszenia nieodpowiednich kandydatów. W rezultacie, traci się czas zarówno rekrutera, jak i kandydatów, którzy nie spełniają wymagań stanowiska.

3. Brak szczegółowych informacji o warunkach pracy

Trzecim błędem, na który warto zwrócić uwagę, jest brak udzielania jasnych informacji o warunkach pracy, takich jak widełki płacowe, benefity czy perspektywy rozwoju podczas rozmowy rekrutacyjnej. Dla kandydatów jest to ważny element, który wpływa na ich decyzję o przyjęciu oferty pracy. Brak tych informacji może powodować dezinformację lub poczucie niepewności u kandydatów, co z kolei prowadzi do nieodpowiednich decyzji i utraty potencjalnie wartościowych kandydatów.

 

Podsumowując, poprawiając powyższe aspekty, rekruterzy będą mieli większą pewność, że wybierają odpowiednich kandydatów, a zrekrutowany pracownik będzie profesjonalistą, gotowym sprostać wymaganiom współczesnej infrastruktury IT. Jesteś ciekawy, jak jeszcze możesz ulepszyć swoje działania rekrutacyjne? Pobierz Raport Społeczności SysOps i DevOps w Polsce 2023 i jeszcze lepiej poznaj specjalistów IT!

Raport pobierzesz tutaj: https://raport.sysopspolska.pl/

Pobierz raport